Vykdant kolegijų tinklo pertvarką, Vyriausybė pritarė dviejų įstaigų Vilniuje jungimui

kolegijuVyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją prijungti prie Vilniaus kolegijos.

Tai – pirmasis toks sprendimas įgyvendinant 2023–2024 metų valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą. 

„Vilniaus kolegija ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija kartu sparčiai juda į priekį: jau dabar matome, kad susijungus į vieną centrą reikšmingai didės jo konkurencingumas, vykdomos studijos ir ruošiami specialistai geriau atitiks regiono darbo rinkos poreikius, bus sudarytos sąlygos stipresnei mokslinei veiklai“, – pranešime sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. 

Kolegijų planuose – telkti Menų fakultetą sostinės Olandų gatvėje. Kaip nurodo ministerija, kuriant menų akademinį miestelį kaimynystėje su Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla bus reikšmingai prisidedama prie teritorijos plėtros. 

ŠMSM nurodo, kad dviejų Vilniuje esančių kolegijų konsolidavimas sudaro galimybes ne tik išsaugoti, bet ir sustiprinti regionui aktualias studijų programas, išsaugoti turimus ryšius su socialiniais ir verslo partneriais. Manoma, kad tai turėtų įtakos tiek absolventų įsidarbinimo rodiklių gerėjimui, tiek dėstytojų mokslinės veiklos apimčiai.

Anot ministerijos, prijungus Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją prie Vilniaus kolegijos bus stabilizuojamas studentų skaičius, optimizuota studijų krypčių ir programų pasiūla bei sustiprintos inžinerijos ir meno studijos regione.

Taip pat pabrėžiama, kad tokiu žigsniu sprendžiama studentų skaičiaus mažėjimo problema.

Skaičiuojama, kad valstybinių kolegijų studentų skaičius per dešimtmetį sumažėjo 38 procentais. Kaip rodo prognozės, kolegijų studentų skaičius 2026 metais gali mažėti dar 37–43 procentais.

Kolegijų jungimas vykdomas pagal 2023–2024 metų valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą, jame numatyta sujungti apie dešimt įstaigų, dėl dalies įstaigų jungimo planuojama apsispręsti vėliau.

Siekiama, kad 2029 metais bet kurioje valstybinėje kolegijoje studijuotų ne mažiau kaip 1,2 tūkst. studentų. 

Pertvarkai numatyti beveik 24 mln. eurų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode