Popiežius ragina išrauti smurtą prieš moteris nuo pat šaknų

Ppopieziusopiežiaus kreipimasis Italijos nacionalinės kampanijos prieš visų formų smurtą proga: mūsų žmogiškumo laipsnį atskleidžia tai, kaip mes elgiamės su moterimis.

„Nuodinga piktžolė, kuri kenkia mūsų visuomenei ir kurią reikia išrauti su šaknimis.“ Taip Pranciškus apibrėžia smurtą prieš moteris žinutėje, skirtoje Italijos nacionalinio transliuotojo ir nukentėjusių moterų priėmimo namų organizuotos iniciatyvos rengėjams. Popiežius ragina išrauti tas kultūrines šaknis, kurios „auga išankstinių nusistatymų, savininkiškumo, neteisybės dirvoje“.

Popiežius ragina nelikti abejingiems, „veikti visais lygmenimis nedelsiant, ryžtingai, skubiai ir drąsiai“, suteikti progą kalbėti „mūsų bebalsėms seserims“. „Mūsų žmogiškumo laipsnį atskleidžia tai, kaip mes elgiamės su moterimi“, – rašo popiežius, galvodamas apie daugybę moterų, su kuriomis „netinkamai elgiamasi, kurios yra skriaudžiamos, pavergiamos, kurios tampa aukomis manančiųjų, kad gali valdyti jų kūnus ir jų gyvenimus, verčiamos pasiduoti vyrų godumui“.

„Yra per daug vietų ir per daug situacijų, kai moterys yra nustumiamos į antrą planą, laikomos prastesnėmis, sumenkinamos iki daikto, nebematomas jų orumas, jos laikomos tik nuosavybe“, – rašoma kreipimesi.

Pranciškus pabrėžia dviprasmišką žiniasklaidos vaidmenį, kuri, viena vertus, skatina moterų teises, bet, kita vertus, perduoda žinias, pagrįstas hedonizmu ir vartotojiškumu, kurių modeliai, vyrai ir moterys, paklūsta kriterijams, skatinantiems sėkmės siekimą, savęs įtvirtinimą, konkurenciją. Tačiau kur troškimas dominuoti, ten ir piktnaudžiavimas, nors Viešpats nori, kad mes būtume laisvi ir visiškai orūs.

Štai kodėl, anot popiežiaus, skubiai reikia švietėjiškos veiklos, pradedant nuo auklėjimo šeimoje, kad jau ten žmogus ir jo orumas būtų visa ko centre ir tai skatintų teisingus, lygiaverčius santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir pripažinimu.

 Vatican News nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode